Adsready.com XPersianStat.com
خانه English Version
تبلیغات
تماس باما
ثبت نام
راهنما
با تشکر از آقای فرنود حسنی که زحمت نگارش و تدوین مطالب این بخش را بر عهره گرفتند و سپاس از آقای محمد آرین بابت زحمات فراوانشان در طراحی گرافیکی و هنری سایت.
Web Statistic و آمار بازدیدکنندگان سایت
   
سرویسها و گزارشات Persianstat.com
 
جمع بندي و خلاصه آماری
تعداد بازدیدها در ساعات روز و پیش بینی روز
تعداد بازدیدهای روزانه
تعداد بازدیدها در روزهای هفته
ملیت بازدیدکنندگان
مرورگر اینترنت
سیستم عامل
وضوح صفحه نمایش و دقت رنگ آن
برنامه های نصب شده روی مرورگر کاربران
سایتهای لینک دهنده و مسیر لینکهای ورودی
کلیدواژه ها
موتورهای جستجو
محل ورود - مسیر حرکت و عنوان صفحه
 
جمع بندي و خلاصه آماري
اولين بخشي که در اين سيستم جلب نظر مي کند خلاصه يا جمع بندي کلي از آمارهاي سايتي است که در پرشين استت ثبت نام کرده است که شامل اطلاعاتي همچون نشاني سايت، اعلام نتايج به وقت محلي، تاريخ شروع به کار محاسبه آماري سايت توسط سيستم، تعداد کل بازديدهاي به عمل آمده از ابتدا تا تاريخ بررسي گزارش، شلوغ ترين روز سايت از نظر تعداد بازديدکننده، تعداد کل بازديد ها در پر بازديدترين روز ، حداکثر تعداد بازديد از صفحات سايت در گذشته، روزجاري و روز گذشته، تمام اين اطلاعات مي تواند در يک نگاه کلي موقعيت و جايگاه سايت شما را براي کسي که علاقه مند به همکاري و سرمايه گذاري با شما باشد نمايش دهد.


اطلاعات مربوط به خلاصه آماري سايت

نمایش فهرست عناوین
تعداد بازديدها در ساعت هاي روز
اگر سايت را به يک فروشگاه تشبيه کنيم بهتر مي توانيم به اهميت وجود اين بخش در آمارها پي ببريم. تعداد بازديدهاي هر ساعت از روز مي تواند ساعت هاي مورد توجه بازديدکنندگان را به شما نمايش دهد. با دانستن اين موضوع که در چه ساعت هايي اوج ترافيک سايت شما هستند مي توانيد تدابير لازم را براي تبليغات، به روز رساني، امور فني و... اتخاذ کنيد. اهميت اين موضوع به اين دليل است که در سايت هايي که از تعداد قابل توجهي کاربر برخوردارند و يا کم کم در حال جذب کاربران جديد هستند از کار افتادن و دچار مشکل شدن سايت حتي براي يک ساعت مي تواند ضرر هاي جبران ناپذيري به وجود آورد. درست مثل يک فروشگاه واقعي که در ساعت هاي اوج فروش خود بخواهد دکور خود را عوض کند يا ويترين جديدي بچيند.

همانطور که در شکل مي بينيد بيشترين تعداد بازديدها در اين وبلاگ در ساعت ده و يازده صبح اتفاق افتاده است و کمترين بازديد ها اختصاص به ساعت 6 بامداد دارد. با ترکيب روز ها و ساعت هاي پر بازديد مي توان به ارتباط معني داري بين کارهاي انجام شده در سايت و عملکرد بازديدکنندگان پي برد. شما مي توانيد از اين اطلاعات براي تبليغات بيشتر با تغييرات فني سايت خود استفاده کنيد به عنوان مثال براي تغييرات فني در اين وبلاگ بين ساعت هاي 3 و 6 بامداد بهترين زمان ممکن مي باشد.

نمایش فهرست عناوین
تعداد بازديد هاي روزانه
شايد اولين کاري که از سيستم هاي آمارگيري انتظار داريم دست يافتن به اطلاعاتي از تعداد بازديدکنندگان ورودي به سايت است. نمودار ارائه شده در اين سايت ارائه کننده رقمي است که نشان دهنده رقم واقعي تعداد بازديدکنندگان از سايت يا وبلاگ شما است. نکته اساسي که نبايد فراموش کرد اين است که تعداد بازديد با تعداد بازديدکننده متفاوت است. تعداد بازديد ها مي تواند از تعداد بازديدکننده ها بيشتر باشد و يا حداقل برابر با آن باشد. در واقع تعداد بازديدکننده ها يک عدد منحصر به فرد است که نمايش دهنده ورود و خروج يک کاربر به سايت شماست يعني بازديدکنندگان را بر اساس IP هاي منحصر به فرد جدا کرده و به صورت پويا اعداد مربوط به هر لحظه خاص را نمايش مي دهد. در نمودارهاي سايت پرشين استت مي توان تعداد دقيق افرادي که در يک شبانه روز و فقط از يک رايانه خاص بارهاي متوالي به سايت وارد شده اند نيز ارائه مي شود. که اين عدد در واقع نمايش دهنده تعداد کل بازديد هاي سايت خواهد بود.

اگر بخواهيم مقايسه اي بين ستون تعداد بازديد ها و ستون تعداد بازديدکننده هاي واحد ارائه دهيم بايد گفت هر چه تفاوت بين اين دو عدد بيشتر باشد نشان دهنده بالا بودن کيفيت سايت از نظر کاربران است. چرا که تعداد بازديدکننده ها يک مقدار کمي و تعداد بازديدها يک مقدار کيفي است و بر اساس اين تفاوت بين اين دو عدد آماري مي توانيم به کارايي و ميزان ماندگاري و فعاليت و گشت و گذار کاربران در سايت پي ببريم. در هر صورت هر چه اين دو عدد بزرگتر باشند و فاصله زيادي هم داشته باشند بايد دقت و توجه بيشتري براي استفاده از ترفند هاي بازاريابي اينترنتي صرف کرد.

نمایش فهرست عناوین
تعداد بازديد ها در روزهاي هفته
اين اطلاعات به شما کمک مي کند تا بر اساس موقعيت سايت خود بتوانيد روزهايي از هفته را که بازديدهاي بيشتري داريد شناسايي کنيد و علت آن را بررسي کنيد و براي ايجاد تعادل در روزهاي مختلف و استفاده مناسب از روزهاي شلوغ برنامه ريزي هاي خوبي انجام دهيد. به عنوان مثال شايد روز شلوغ در هفته نشان دهنده تاريخ هاي به روز رساني شما باشد. در وبلاگ مديريت فناوري اطلاعات بر اساس آمار موجود روز يکشنبه شلوغ ترين روز هفته بوده است.

نمایش فهرست عناوین
مليت بازديدکنندگان
صنعت فناوري اطلاعات ازيکي از مهمترين موضوعاتي که در بازاريابي اينترنتي مورد توجه قرار مي گيرد خروج سازمان ها از بن بست هاي جغرافيايي و امکان توسعه تجارت در ابعاد جهاني است. سايت ها به عنوان فروشگاه جهاني هر سازمان 24 ساعته مشغول جذب و خدمات دهي به مشتريان از هر کشوري خواهند بود. اما نکته اينجاست که چگونه بايد توجه افراد مختلف را از سراسر دنيا و از ميان هزاران سايت به سوي سايت خود جلب کنيم. مديران سايت ها بايد با بررسي هاي مختلف علل جلب توجه يا عدم توجه کاربران کشورهاي مختلف به سايت را بيابند و به رفع نقص و تقويت نقاط مثبت بپردازند. سيستم هاي آمارگيري پرشين استت مي توانند اطلاعاتي مربوط به کشور هاي بازديدکنندگان را در اختيار شما بگذارند.

نمایش فهرست عناوین
مرورگر اينترنت
انواع مختلف مرورگر هاي اينترنت داراي ويژگي ها و امکانات مختلفي هستند که به طور حتم در تنظيمات و امکانات جانبي سايت شما به هنگام طراحي موثر هستند. با دانستن اين موضوع مي توانيد تغييرات لازم را به صفحات سايت خود بدهيد و سايت خود را هماهنگ با خصوصيات عمومی مرورگرهای موجود طراحی کنيد.

نمایش فهرست عناوین
سيستم عامل
پرشين استت مي توانند سيستم عامل بازديدکننده سايت يا وبلاگ را تشخيص دهند و به شما کمک کنند تا طراحي سايت خود را براساس ويژگي ها و امکانات اين سيستم عامل ها و يا سيستم عامل قالب انجام دهيد. معمولا ارائه برخي امکانات امنيتي و گرافيکي و... در سيستم عامل هاي مختلف غير ممکن است. آگاهي از سيستم عامل مطلوب کاربران مي تواند در هماهنگ شدن با امکانات کاربران کمک زيادي بکند.

نمایش فهرست عناوین
وضوح صفحه نمايش و دقت رنگ آن
با دست يافتن به اين اطلاعات دقت شما به هنگام طراحي گرافيکي سايت بالا خواهد رفت و شما مي توانيد اندازه صفحه سايت خود و همچنين رنگ بندي هاي موجود در سايت را بر اساس رايانه هاي بازديدکنندگان تنظيم کنيد.

نمایش فهرست عناوین
برنامه هاي نصب شده روي مرورگر کاربران
يکي از امکانات جالب و قابل استفاده اي که پرشين استت ارائه مي کنند ارائه اطلاعات برنامه هاي نصب شده روي مرورگر کاربران است. اين سيستم به هنگام بارگذاري صفحه سايت مي توانند کليه برنامه هاي کاربردي که برايشان تعريف شده و در رايانه بازديدکننده وجود دارد را شناسايي و معرفي کنند. برنامه هايي از قبيل Acrobat reader ،media player ،java Quick time, Real Playerو.... از اين طريق مديران سايت ها مي توانند در طراحي سايت از امکانات در اختيار کاربران استفاده کنند. به عنوان مثال اگر قصد فروش موسيقي داريد با بررسي اين بخش مي توانيد براي شنيدن نمونه کارها از نرم افزارهاي پخش موسيقي که توسط اکثر کاربران استفاده مي شود بهره گرفت. يا اگر کتاب الکترونيکي مي فروشيد از اين طريق مي توانيد بفهميد که آيا مثلاً چند درصد از کاربران شما از Adobe Reader استفاده مي کنند.

نمایش فهرست عناوین
سايت هاي لينک دهنده و مسير لينک هاي ورودي
سيستم آمارگيري سايت پرشين استت مي تواند سايت هاي مختلفي را که از طريق لينک دادن زمينه ساز ورود کاربر به سايت شما بوده اند و تعداد دفعات اين اتفاق را اعلام کنند. اين کار مي تواند شما را در شناسايي مبادي ورودي و هدايت کننده بازديدکنندگان به سايت تان ياري کند و از اين طريق به انجام بهتر برنامه ريزي هاي تبليغاتي و همکاري هاي اينترنتي کمک کند. همچنين در سايت پرشين استت براي راحتي کار بررسي و تحليل مسير دقيق لينک هاي ورودي را نيز ارائه مي کنند.

اين اطلاعات به شما امکان مي دهد ميزان محبوبيت هر يک از صفحات سايت خود را شناسايي کنيد و همچنين سايت ها و وبلاگ هايي که زمينه جذب بازديدکننده بيشتري را براي شما فراهم کرده اند فراهم مي کند تا ار اين طريق بتوانيد سرمايه گذاري و برنامه ريزي مناسبي بر روي سايت هاي همکار انجام دهيد.

نمایش فهرست عناوین
کليد واژه ها - Keywords
کليد واژه هاي جستجو شده از سوي کاربران مختلف در تحليل هاي آماري و همچنين بهينه سازي محتوايي سايت بسيار اهميت دارند. سيستم آماري سايت پرشين استت به شما امکان مي دهند تا شما اين کليد واژه ها را ببينيد و از اين طريق چند سوال اساسي را براي خود طرح کند.

الف- ذائقه مخاطب سايت شما چگونه است و او با چه سوالاتي در ذهنش به سايت شما رسيده است؟
ب- ت شما توانسته است سوال هاي ذهني يک کاربر را با توجه به کلمات کليدي استفاده شده تامين کند؟
ج- آيا تعداد و تنوع کلمات کليدي به کار رفته براي جذب بيشتر بازديدکننده هاي احتمالي و پيش بيني شده کافي و مناسب است؟
د- چرا برخي از کلمات کليدي زياد و برخي ديگر کمتر جستجو مي شوند؟به عبارت بهتر آيا کلمات کليدي اصلي سايت شما از درصد مناسبي در جستجو هاي کاربران برخوردارند يا خير؟

از جمله محاسن اين قسمت مي توان به شناسايي کليد واژه هايي اشاره کرد که مردم براي وارد شدن به سايت از آنها استفاده مي کنند. از اين طريق مي توان پي به روحيات و تمايلات و به طور کلی آنچه مردم برای وارد شدن به سايت شما در موتورهای جستجو وارد کرده اند برد، ضمن اينکه جايگاه سايت شما را در موتورهاي جستجو با کليد واژه هاي مختلف تعيين و بدون صرف وقت و هزينه به شما اعلام مي کند.

نمایش فهرست عناوین
موتورهاي جستجو
اهميت موتورهاي جستجو و کارکردهاي آنها در افزايش و بهينه شدن فعاليت سايت ها غيرقابل انکار است. انجام فعاليت هاي موازي از نظر فني و محتوايي بر روي سايت ها و موتورهاي جستجو زمينه ساز افزايش تعداد بازديدکننده ها و مشتريان بالقوه سايت خواهد شد. بنابراين لازم است به صورت جدي از ميزان اقبال موتورهاي جستجوي مختلف به سايت و تعداد بازديدکننده هايي که هر بک به سايت هدايت مي کنند آگاه شويم تا از اين طريق برنامه هاي کاري خود را براي توليد محتوا و يا همانگ کردن سايت با روبوت هاي موتور جستجو هماهنگ نماييم.

نمایش فهرست عناوین
محل ورود، مسير حرکت و عنوان صفحه
دو نکته مهم براي بررسي نحوه کار کاربر در يک سايت وجود دارد. اولي نحوه ورود او به سايت که به سه طريق ورود مستقيم، به واسطه سايت هاي لينک دهنده و با استفاده از موتورهاي جستجو امکان پذير است. رسيدن به تعادل مناسب در عدد هر يک از مبادي خارجي ورود به سايت بايد در اولويت برنامه هاي مديران سايت ها قرار گيرد.

نکته ديگر نحوه ورود کاربر از طريق صفحات داخلي سايت است که کمک موثري در شناسايي مسير حرکت کاربران سايت خواهد کرد. يکي از مهمترين بخش هاي سيستم پرشين استت ارائه اطلاعاتي است که از محل ورود بازديدکننده به هريک از صفحات سايت مي دهد با استفاده از اطلاعات اين بخش مي توانيد نقاط تراکم ورودي به وب سايت خود را شناسايي کنيد و بر روي آنها سرمايه گذاري بيشتري بکنيد. همچنين با اين ابزار مي توانيد جريان حرکت يک بازديدکننده را در صفحات مختلف سايت خود رد گيري کنيد و صفحات جذاب و غير جذاب براي بازديدکنندگان را تشخيص دهيد. اين شناسايي بر اساس عنوان صفحه يا نشاني آن صورت مي گيرد.

در بررسي هاي ارائه شده شاهد بوديم که حتي ساده ترين آمار مربوط به سايت تا چه حد مي تواند در مديريت آن نقش داشته باشد.
بنابراين لازم است براي موارد ذکر شده توجه زيادي قائل شويم و در برنامه هاي کلان بازاريابي اينترنتي خود آنها را مورد استفاده قرار دهيم.
استفاده از اطلاعات آماري از دوجنبه براي سازمان اهميت دارد :

1-مشتري
2-سايت هاي رقيب

با استفاده از اين اطلاعات مي توانيد برنامه هاي خود را هماهنگ با روحيه، خواست ها و ديدگاه هاي مشتري طراحي و به اجرا درآورديد و همچنين با بررسي موقعيت سايت هاي رقيب از طريق اطلاعات آماري، روش ها و راهکارهاي مناسبي که آنها پيش گرفته اند را شناسايي و تاکتيک هاي مشابه يا ضد تاکتيک براي آن ها به اجرا درآوريد. اميدواريم است سايت در آينده نزديک بتواند سرويس هاي بيشتري براي ايجاد امکان مقايسه بين دو و چند سايت را فراهم نمايد.
نمایش فهرست عناوین
کلیه حقوق و امتیازات این سایت متعلق به گروه سایتهای پرشین بلاگ می باشد.